ارث بابام

سريعترين شکارچي دنيا تحت نظر دوربين هاي 4k هايک ويژن

سريعترين شکارچي دنيا تحت نظر دوربين هاي 4k هايک ويژن

چالشي به نام کليساي تاريخي

کليساي سنت مري در شهر سامريست در اوايل قرن هشتم ميلادي ساخته شده و از اين حيث يک مکان تاريخي به حساب مي آيد. از قرن دوازدهم ميلادي نيز ديواره هاي کليسا با استفاده از ماسه و شن تقويت و ساخته شدند ، از اين رو اجازه حفاري يا سوراخکاري براي نصب دوربين هايک ويژن داده نمي شود.

چالش ديگري که وجود دارد اين است که پرندگان به طور طبيعي بلندترين محل را براي لانه سازي انتخاب مي کنند از اين رو کليه 5 دوربين هايک ويژن بايد در ارتفاع بالاي 50 متري در محدوده برج هاي کليسا نصب شود ، از سوي ديگر تيم محافظت کننده پرنده شکارچي بايد موارد مختلفي را در نظر مي گرفتند ، محل پرواز و ورود و خروج شکارچي به آشيانه و قرار گرفتن دوربين در محلي که مناسب ترين زاويه ديد را به لانه داشته باشد. از اين رو NVR و مانيتور 4K در انتهاي کليسا و در دورترين نقطه از محل نصب دوربين هاي هايک ويژن در نظر گرفته شد.

دکل چوبي موقت يک راه حل مناسب

کارشناسان نصب و راه اندازي سيستم امنيتي هايک ويژن يک دکل چوبي مناسب را طراحي کردند به گونه اي که 5 دوربين ديد در شب ، هايک ويژن بر روي آن نصب شده و توسط سوئيچ POE هايک ويژن تغذيه شود .

سه دوربين بولت وريفوکال هايک ويژن بر روي دکل چوبي نصب شده و سپس بر روي ستون کليسا بسته شدند، اينگونه هيچ تغييري در ساختار کليسا رخ نمي داد. اين سه دوربين به کارشناسان کمک مي کند تا وضعيت شکارچي را در هوا و هنگام ورود يا خروج به آشيانه تحت نظر داشته باشند و بتوانند رفتار هاي پرنده را کنترل نمايند.

تيم کارشناسان صدا و تصوير را توسط دوربين مدار بسته ميني دام 4 مگا پيکسل هايک ويژن که در نزديکي آشيانه و با دقت بسيار زياد نصب شده است تحت نظر قرار مي دهند. همچنين يک دوربين متحرک دو مگا پيکسل نيز در بالاترين نقطه برج نصب شده و کل محوطه را تصوير برداري مي کند. تصاوير اين دوربين ها از طريق راديو هاي بي سيم اتصال امن به مرکز کنترل منتقل مي شوند اين بدين مفهوم است که صوت و تصوير محل نصب دوربين بدون هيچگونه تاثير مضري بر رفتار و سلامت پرندگان منتقل مي شود.

اولين تجربه تحت نظر قرار دادن قوش تيز پر

طبق گفته مايکل لاي مدير پروژه حمايت از قوش تانتون ، با گذشت دو ماه از تحت نظر قرار دادن پرندگان با استفاده از سيستم مدار بسته هايک ويژن ، ما توانستيم کليه تحرکات اين پرندگان را تحت نظر داشته باشيم و به علاوه از آنها بصورت نامحسوس مراقبت کنيم.

بيشتر بخوانيد: نصب دوربين مداربسته

با توجه به عمليات نصب و راه اندازي فوق العاده سخت و خطرناک سيستم مدار بسته ، به لطف استفاده از دوربين هاي هايک ويژن ما توانستيم فيلم هاي بي نظيري از رفتار اين پرندگان کمياب را ثبت کنيم تصاويري که شايد براي اولين بار در دنيا ، تصويرش براي علاقمندان به حيات وحش به نمايش درآمد و توجه بسياري را به خود جلب کرد.

در حال حاضر آنها سرگرم طراحي پروژه اي هستند که بتوانند اين تصاوير را به طور زنده از طريق وبسايت خود به علاقه مندان اين نوع از شکارچيان نمايش دهند.

نتايج استفاده از دوربين 4K هايک ويژن جهت پوشش فضاي آشيانه Peregrine شکارچي

·نمايش تصاوير شگفت انگيز از شکار و پرواز شبانه و انواع رفتار هاي اين قوش تيز پا

·تحت نظر قرار دادن پرندگان براي حدود دو ماه در موقعيت بسيار سخت

·نصب و راه اندازي سخت در يک مکان تاريخي به گونه اي که هيچ آسيبي به اين بنا وارد نشد

·کسب رضايت 100% مشتري از نصب مناسب و کيفيت دوربين مدار بسته

بيشتر بخوانيد: تي وي تي

تجهيزات به کار گرفته شده در اين پروژه عبارتند از :

دوربين بولت وريفوکال 8 مگا پيکسل DS-2CD2685FWD-IZS هايک ويژن

دوربين ميني دام 4 مگا پيکسل DS-2CD2542FWD-IS هايک ويژن

دوربين ميني PTZ ، دو مگا پيکسل ،مجهز به قابليت ديد درشب DS-2DE4A220IW-DE هايک ويژن

سيستم ضبط NVR هايک ويژن DS-7616NI-K2/16P

مانيتور 4K هايک ويژن


برچسب ها : سریعترین , شکارچی , دنیا , تحت , نظر , دوربین , های , 4k , هایک , ویژن , ,
+ نوشته شده در چهارشنبه 29 ارديبهشت 1400ساعت 9:57 توسط خداداد | | تعداد بازدید : 4